Het Limburgse familiebedrijf Oostwegel Collection, o.a. bekend van de gastronomische kastelen Château Neercanne, Château St. Gerlach, verkoopt na bijna veertig jaar hotel-restaurant Winselerhof in Landgraaf. De nieuwe eigenaar wordt per augustus hotelgroep Flow the Collection. Met de verkoop wil Oostwegel zich volledig richten op het luxe vijfsterrensegment in de regio Maastricht. Dat meldt L1 Nieuws.
De opbrengst van de verkoop is niet bekendgemaakt. In een verklaring noemt Oostwegel de verkoop een strategische stap: “De verkoop van Winselerhof geeft ons de ruimte om gerichter te investeren in de toekomst van onze andere locaties.”
Concurrentie in topgastronomie neemt toe
De Zuid-Limburgse hotel- en restaurantwereld is de afgelopen jaren sterk veranderd. Waar Camille Oostwegel senior ooit pionierde met luxe herbestemming van monumenten, is de concurrentie tegenwoordig hevig. Nieuwe initiatieven zoals Van Oys Maastricht Retreat, La Butte aux Bois in Lanaken en Brut172 van Hans van Wolde zetten de lat hoog in het topsegment. Veel toprestaurants bieden inmiddels ook overnachtingen aan, waardoor de combinatie van gastronomie en logies de norm is geworden.
Herinvestering in bestaande locaties
Met de vrijgekomen middelen wil Oostwegel investeren in de drie overgebleven huizen: Château Neercanne, Château St. Gerlach en het Kruisherenhotel. Zo zijn er recent zeven nieuwe suites toegevoegd aan Neercanne en wordt St. Gerlach gerenoveerd. Voor het Kruisherenhotel in Maastricht staat een uitbreiding gepland in de tweede helft van 2026.
Emotioneel afscheid
Winselerhof, een 16e-eeuwse herenboerderij en rijksmonument, was sinds 1986 onderdeel van de collectie. “Hoewel dit een weloverwogen beslissing is, is het ook een emotioneel moment,” aldus Camille Oostwegel jr. “We zijn trots op wat we daar hebben opgebouwd.”
De nieuwe eigenaar, Patrick Wolffenbuttel van Flow the Collection, zegt dat alle medewerkers aanblijven en er geen grote veranderingen gepland zijn. “Het doel is continuïteit en versterking,” aldus Wolffenbuttel tegen L1 Nieuws.
Bron: L1 Nieuws